Нов адрес на germany link:

Germanwings

Germanwings
Lufthansa

Германия-плацдарм на Сащ за електронен шпионаж в Европа


Германия-плацдарм на Сащ за електронен шпионаж в Европа

Скандални разкрития в Германия: местни фирми нелегално са снабдявали с оръжие режима на Кадафи !!!

https://anon.click/dulaw85

Скандални разкрития в Германия: местни фирми нелегално са снабдявали с оръжие режима на Кадафи !!!

Германската разузнавателна служба БНД е шпионирала журналисти

https://pod.disroot.org/posts/1065681


Германската разузнавателна служба БНД е шпионирала журналисти


публикувано на 24.02.17


Германската разузнавателна служба БНД е шпионирала журналисти от Би Би Си, вестник “Ню Йорк таймс”, агенция Ройтерс и други медии.

За това съобщи на интернет сайта си германското списание “Шпигел”, позовавайки се на автентични документи, получени в редакцията му. Поне 50 телефонни и факс номера и имейл адреси на журналисти и редакции били в списък за проследяване от 1999 година.

Сред шпионираните журналисти са били и кореспонденти в Афганистан.

Пълното разследване на “Шпигел” се очаква да бъде публикувано утре в печатното издание на списанието.

“Дойче банк”

https://pod.disroot.org/posts/1036743
Пералнята “Дойче Банк” извършила обстойна проверка на личните сметки на американския президент Доналд Тръмп
.
https://pod.disroot.org/posts/980879
“Дойче банк” се извини за свои измами
.
https://pod.disroot.org/posts/960632
Глобиха Дойче Банк с 630 милиона долара заради руска схема за пране на пари
Държавно устройство: федерална република. Държавен глава -президент, избиран за срок от 5 г. от специално свикано федерално събрание. Законодателен орган - парламент с две камари (Бундестаг и Бундесрат). Изпълнителен орган - правителство с федерален канцлер, който се избира от Бундестага. Министрите се назначават от президента по предложение на канцлера.
Watch 24-hour Al Jazeera English news online live broadcast right here.

вторник, 31 май 2011 г.

Краставици - убийци,НЕМСКО производство



Бактерия Е-коли удря бъбреците

Спецмерки срещу краставиците убийци

Болниците у нас готови с допълнителни легла

Снимка Красимир Крумов

Купувачите в Шумен вече разпитват от къде са внесени зеленчуците.

Силвия Николова

31.05.2011

Допълнителни легла да бъдат осигурени в интензивните сектори, а инфекциозните болници и отделения в страната да се запасят с антибиотици и водно-солни разтвори за вливания. Такова разпореждане за защита от опасната бактерия по краставиците ще разпрати Министерството на здравеопазването до всички лечебни заведения в страната. Това бе решено вчера на извънредно съвещание на националните консултанти по микробиология доц. д-р Тодор Кантарджиев, по епидемиология доц. Мира Кожухарова, директорката на Инфекциозна болница – София,

д-р Татяна Червенкова и завеждащия отдел „Надзор на заразните болести” в Министерството на здравеопазването д-р Ангел Кунчев.

Интензивните отеления и сектори трябва да са готови за повече хора и да имат всичко необходимо, тъй като

бактерията удря бъбреците

и се налагат животоспасяващи мерки, уточни д-р Кунчев. Засега няма никаква опасност тя да проникне в нашата страна, тъй като внос на краставици от Германия и Испания, откъдето се предполага, че заразата е тръгнала, няма. Ние обаче сме длъжни да вземем всички мерки, подчерта той.

Опасната бактерия О 104 е намерена в биокраставици, обработвани с естествена тор, а тя се въди точно с изпражненията на животните, припомни експертът. По думите му все още не е ясно дали тя е тръгнала от Испания или от Германия. Европейската единна лаборатория ще изясни този въпрос до края на седмицата, когато се очаква резултатите от проби на инфектирани да станат ясни. Повечето от пациентите в Швеция, Холандия и Дания посочват, че са яли биокраставици от района на Хамбург, Германия.

Д-р Кунчев обясни, че както първата помощ, така и лечението ще се осъществяват в интензивните отделения, тъй като заразата с новата бактерия обезводнява организма до такава степен, че удря бъбреците до степен те да не могат да преработват и отделят урина. Така отровите проникват в кръвта, а от там отравят всички системи и органи. Ако това се случи, краят е фатален.

Предупреждение за проявите и опасностите от хемолитично-уреничния синдром, който тя предизвиква, до нашето здравно министерство са изпратили германските здравни власти още миналата седмица.

Въпросната бактерия е от рода на познатата ешерихия коли, но от особено рядко срещан тип, наречен от микробиолозите О 104. По данни на Световната здравна организация за последните три години само осем случая на заразени с нея са регистрирани в цяла Европа.

Срещу нея никой няма

изграден имунитет

Няма създадена и ваксина, подчерта д-р Ангел Кунчев. Затова по думите му борбата със заразата е много тежка, а инфектирането с нея се счита за рисково.

Бактерията е изключително устойчива на лекарства. Не й действат дори модерните антибиотици от последно поколение, каза още д-р Кунчев, но успокои, че някои от по-предишните поколения й повлияват.

Именно с тях се лекуват и засегнатите от заболяването пациенти в Европа. С тях са снабдени и интензивните отделения у нас.

Основно обаче за спасяването на пациентите лекарите залагат на вливанията на водно-солни разтвори със системи. Чрез тях се компенсира обезводняването на организма, причинено от тежката диария, която е изключително интензивна.

Чрез обезводняването токсините от бактерията удрят червените кръвни телца на кръвта. При разпада им се отделят много отпадъчни вещества, които затрудняват работата на бъбреците и дори ги блокират. Така може да се стигне до смъртоносно отравяне на организма.
.
Кръв подсказва за болестта


Кръв в изпражненията е най-сигурният белег, че става дума за заразяване с опасната бактерия О 104, каза д-р Ангел Кунчев от Министерството на здравеопазването. Понякога е възможно пациентът да вдигне и температура, добави той.

Експертът подчерта, че заразеният в никакъв случай не бива да взема на своя глава антибиотици, защото отпадните продукти при някои от тях в комбинация с обезводняването могат да блокират бъбреците завинаги. По думите му лечението трябва да започне веднага в болница.

Опасната бактерия може да попадне не само в краставиците, но и във всички останали биозеленчуци и плодове от естествената тор, с която те се отглеждат.

Ако обаче те са измити добре и обелени, опасността от заразяване намалява значително.
.
Няма открити опасни храни у нас
На българския пазар все още няма опасни зеленчуци и плодове, съобщиха от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ).

Инспекторите изследваха много храни с испански произход като салата айсберг, праскови, портокали, подправка селари, домати и чери домати. Взети са проби и от салата айсберг от Холандия и гръцки чушки сиврия. Смъртоносната бактерия не е открита в нито един от продуктите. От 27 май инспекторите контролират и търговците, които предлагат продукти на нерегламентирани търговски обекти. Резултатите от проверките се очакват до 31 май. Глобите за нарушителите варират между 50 и 1000 лв., в зависимост от нарушението. Контролът върху биопроизводството у нас се извършва от сертифициращите органи, напомнят от агенцията. Те следят целия процес на обработка на продуктите. Производителите трябва непрекъснато да работят с лабораториите, за да се осигури безопасността на биопродуктите. „За по-голяма сигурност, когато клиентите купуват биохрани, най-добре е да искат да видят необходимите сертификати, които трябва да притежава стоката”, съветва Живко Джамяров от Асоциацията на биотърговците.
.
Продават нелегални зеленчуци с подправени документи


Зеленчуци без документи за произход на по-ниска цена се продават в Шумен. Достатъчно е да купиш сто килограма от борса с редовни документи, а с редовния сертификат за тях и два тона зеленчук може да продадеш, признават продавачи. Пловдивски бусове и камиончета карали по-евтина стока с неизвестен произход и на паркинг до свинекомплекса на “Брадърс деликатес” в Шумен и оттам местни бусове прехвърлят стоката, разказват продавачи със собствен зеленчук, но докато говорят, се оглеждат да не си навлекат гнева на едрия зарзаватчийски бизнес.

Проби не се вземат, но агенцията по храните обикаляла за сертификати, разказват търговци. Продавач от сергия в съседната алея вади документ от лаборатория за екологичен контрол на хранителни продукти, който малко преди това е показал и на санитарните инспектори. Сертификатът е за краставиците, които продава. Всичко изглежда в норма. Едва в редакционния офис, като източваме снимката, забелязваме, че сертификатът е от 22.02, поправено лежерно на 22.03 и е за 20 тона краставици и няма как да е за стоката, която се продава в момента.

Близо 70 процента от петъчната си цена са загубили на пазара в понеделник черешите. „В петък продавах вносни по 15 лева килото, сега имам български, вече на 3.50, а цената пада със всеки час“, обяснява пред “Монитор” продавачка на кооперативния пазар в Шумен. Българските череши закъснели с около две-три седмици и пак продължават да държат висока като за последните дни на май цена. 5 лева е килограмът на вишневочервена хрущялка от Южна България. Най-евтините череши на целия пазар са по 3 лева, което е с 60 стотинки под топофертата в брошурата на водеща хранителна верига.

Едри и еднакви една с друга ягоди от Пловдивско държат цена от 3.50 – 4.00, но и те ще “клекнат” до дни, след като наводнят ягодите от плантациите в шуменските села Радко Димитриево и Хан Крум. ханкрумските вече ги има по щандовете край автобусните спирки и струват 2.90 за кило.
.
11 смъртни случая в Германия. 10 от жертвите са жени, над 1200 са заразени

Снимка ЕПА
Сестра се грижи за заразена от бактерията в болница в Хамбург.
Досега бактерията ешерихия коли е причинила смъртта на 11 души в Германия, 10 от които са жени, предаде Би Би Си. При тях болестта протича и по-тежко. Никой не може да каже на какво се дължи това.

"Не яжте краставици, салата и домати!" - този апел се чува тези дни навсякъде в Германия. Причината - опасната бактерия ешерихия коли.

Тя е особено агресивна

отделя отровни вещества в човешкия организъм и не се страхува от антибиотици. Добрата новина е, че все пак беше идентифицирана. Лошата новина обаче е, че разпространението й в Германия продължава, а с това и опасността от нови смъртни случаи, коментира „Дойче веле”.

Над 1200 заболели са регистрирани досега в Германия, предаде Би Би Си. Всички от починалите 11 души, без един случай, са регистрирани в Северна Германия. Нарастват обаче опасенията, че бактерията се разпространява и в други райони, след като 91-годишна жена почина в провинция Северен Рейн-Вестфалия. Една жена в Полша беше откарана вчера в болница в много тежко състояние. Тя току-що се била завърнала от пътуване в северногерманския град Хамбург, където са регистирани повечето от заболяванията.

Със сигурност се знае, че болните са консумирали преди това заразена с бактерията салата и краставици от Испания, твърди „Дойче веле”.

Докладвани са случаи в Швеция, Холандия, Франция и Великобритания.

Белгия забрани вчера вноса на краставици от Испания, тъй като се подозира, че те или продукти от тях са източник на бактериалната зараза, причинила смъртта 11 души в Германия, предаде нашият кореспондент в Брюксел Атанас Матев.

Забраната беше наложена след искане на белгийската министърка на земеделието Сабин Ларюел до федералната Агенция по сигурността в хранителната верига, въпреки че до момента в Белгия няма регистрирано заболяване.

От зимата досега в страната не са внасяни испански краставици, съобщиха белгийските митнически власти. Мярката обаче е взета профилактично, тъй като свързваният с този зеленчук проблем

накара целия Европейски съюз
да се разтрепери заяви Сабин Ларюел.

Русия вчера също забрани вноса от Испания. Властите в Чехия, Австрия и Франция наредиха да бъдат иззети от магазините внесените от Испания краставици. Чешки официални лица заявиха, че част от заразения зеленчук може би е била изнесена за Унгария и Люксембург. Австрия забрани продажбата на краставици, домати и патладжани, внесени през Германия.

Две оранжерии в Испания са заподозрени като източник на заразата и в момента се разследват, за да се уточни дали от тях е тръгнала опасността или пък от някъде другаде, заяви говорител на Европейския съюз.

Пийте много течности

Експертите в Германия препоръчват пиенето на много течности, защото ешерихия започва похода си в човешкия организъм с тежко разстройство и кръв в изпражненията и ако човек приема прекалено малко течности, бактерията може да предизвика бъбречна недостатъчност.

в мо / Germany link