Нов адрес на germany link:

Germanwings

Germanwings
Lufthansa

Германия-плацдарм на Сащ за електронен шпионаж в Европа


Германия-плацдарм на Сащ за електронен шпионаж в Европа

Скандални разкрития в Германия: местни фирми нелегално са снабдявали с оръжие режима на Кадафи !!!

https://anon.click/dulaw85

Скандални разкрития в Германия: местни фирми нелегално са снабдявали с оръжие режима на Кадафи !!!

Германската разузнавателна служба БНД е шпионирала журналисти

https://pod.disroot.org/posts/1065681


Германската разузнавателна служба БНД е шпионирала журналисти


публикувано на 24.02.17


Германската разузнавателна служба БНД е шпионирала журналисти от Би Би Си, вестник “Ню Йорк таймс”, агенция Ройтерс и други медии.

За това съобщи на интернет сайта си германското списание “Шпигел”, позовавайки се на автентични документи, получени в редакцията му. Поне 50 телефонни и факс номера и имейл адреси на журналисти и редакции били в списък за проследяване от 1999 година.

Сред шпионираните журналисти са били и кореспонденти в Афганистан.

Пълното разследване на “Шпигел” се очаква да бъде публикувано утре в печатното издание на списанието.

“Дойче банк”

https://pod.disroot.org/posts/1036743
Пералнята “Дойче Банк” извършила обстойна проверка на личните сметки на американския президент Доналд Тръмп
.
https://pod.disroot.org/posts/980879
“Дойче банк” се извини за свои измами
.
https://pod.disroot.org/posts/960632
Глобиха Дойче Банк с 630 милиона долара заради руска схема за пране на пари
Държавно устройство: федерална република. Държавен глава -президент, избиран за срок от 5 г. от специално свикано федерално събрание. Законодателен орган - парламент с две камари (Бундестаг и Бундесрат). Изпълнителен орган - правителство с федерален канцлер, който се избира от Бундестага. Министрите се назначават от президента по предложение на канцлера.
Watch 24-hour Al Jazeera English news online live broadcast right here.

неделя, 1 ноември 2015 г.

Цената, която Европа трябва да плати

Лицемерието на Дойче веле няма граница.
Турция е приела 2 милиона сирийски бежанци,
изразходвала е 7 милиарда за тях,
а Германия сипе упреци.
Подигравка с Турция е да и се предлага 1 милиард (тя иска поне 3 милиарда).
Турция и Ердоган изнудвали Европа,
а дойче веле се е загрижило за бездомните сирийци по улиците на Истанбул
(зима идвало) и тяхната интеграция.
Нали Меркел покани всички бежанци в Германия?
Защо Турция трябва да ги задържа насила за кефа на Меркел?
Нека и Германия приеме 2 милиона сирийски бежанци,да се погрижи за тях в идващите студени зимни дни
(както дойче веле съветва Турция) и да ги интегрира.
Какво иска сега Меркел,та отиде чак на крака в Турция на Ердоган,
нали Турция била такава и онакава?
Турция е ясно какво иска-безвизов режим и пари.
Германия предлага празни приказки и упреци.
Не може само да се иска от Турция и да не се предлага нищо в замяна?
Нека германия се справи сама,а не да циври на рамото на Турция!
6:18
01.11.2015
Сурикат нюз
//////
ЕВРОПА
Цената, която Европа трябва да плати
Кризата с бежанците изглежда отново сближава Европа и Турция. Турският президент Ердоган се опитва да извлече капитал от това. Независимо от политическите игри обаче, за овладяването на кризата са нужни бързи решения.
Те са навсякъде по истанбулските улици. Умолително гледат минувачите и просят дребни стотинки. Сирийските бежанци вече са неотменна част от многомилионната метрополия. Над два милиона сирийци са потърсили убежище в Турция от хаоса на гражданската война в родината си. По данни на университета Хачетепе половината от тях са малолетни. Само 15 процента посещават училище, пишат авторите на проучването. Анкара получи много похвали, че е приела толкова много бежанци.
По данни на правителството, Турция е изразходвала седем милиарда евро за подслоняването на бежанците. Върховният комисариат за бежанците към ООН смята, че приемните лагери по турско-сирийската граница могат да служат за пример. Проблемът се състои в това, че само 260 000 бежанци са настанени в тези лагери, казват сътрудници на организацията "Асоциация за бежанци и мигранти". Останалата част от сирийските бежанци живеят при роднини, в частни жилища или просто на улицата. Много от тях преживяват от просия или работят на черно. Няма и следа от държавни мерки за дългосрочната им интеграция.
Просещи сирийски деца в Истанбул
Просещи сирийски деца в Истанбул
Транзитната страна Турция
За повечето бежанци Турция е само междинна спирка. Те искат да заминат за Европа и най-вече за Германия. Всеки ден опашките пред германското консулство в Истанбул стават все по-дълги. Най-вече жените и децата искат легално да заминат за Европа. А процедурите са изтощителни. Юсеф Ягмур е извървял този дълъг път. Сириецът е трябвало да чака месеци наред, докато получи разрешение да прибере семейството си в Германия. При това всички документи били изрядни. А синът му страда от тежко очно заболяване, което може да бъде лекувано само в Германия. Случаят със семейство Ягмур е показателен. Германските власти работят на предела на възможностите си. В средата на октомври канцлерката Ангела Меркел посети президента Ердоган с цел подобряване на сътрудничеството с Турция.
Меркел и Ердоган на срещата им в Истанбул
Меркел и Ердоган на срещата им в Истанбул
Все нови искания от Анкара
Ангела Меркел си навлече много критики по повод посещението си в Турция малко преди изборите. Но тя има нужда от Ердоган като съюзник при овладяването на бежанската вълна. След изявлението ѝ, че Германия е отворена за всички бежанци, последва масово изселване от Кабул до Дамаск, което засили вътрешнополитическия натиск върху канцлерката. Ангела Меркел разчита на Турция като на "буферна зона", за да не бъде принудена да се откаже от позицията си и същевременно да ограничи бежанския наплив. Ердоган изглежда е наясно на какъв натиск е подложена канцлерката и използва възможността да предявява все нови и нови искания към нея и към Европа.
Той успя да отложи публикуването на доклада на Европейската комисия за положението в Турция за след изборите. Същевременно настоява с всички сили за отмяна на визовия режим за турски граждани. И още нещо. Вместо един милиард, сега Турция настоява да получи три милиарда евро от Брюксел за сътрудничеството си в овладяване на бежанската криза.
Независимо от политическите игри е ясно едно. За овладяването на кризата трябва да бъдат намерени бързи решения. Дори само заради сирийските бежанци по улиците на Истанбул. Още отсега нощно време е доста студено, а зимата още не е започнала.
дв
///
Коментарите под тази статия на дойче веле са спрени!Защо?